Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Urirknutie

Kurzy, Numerologicke analyzy, Numeroskopy, Numerovypocty, Programy, Tarotove analyzy, Specificke analyzy, Ezotericky tovar, Knihy, Karty, Kalendare;Clanky; Osobne konm

 

Urieknutie ako najčastejší prejav ľudovej mágie

Medzi najčastejšie formy ľudovej mágie určite patrí urieknutie, alebo inak nazvané uhranutie, zočí (zočú a pod). Ide, v podstate o vyslanie, nasmerovanie negatívnej energie na druhú osobu. prajavy sú často: točí sa hlava, búši srdce, často sú teploty a osoba zvracia. Cíti sa unavene, vyčerpane. Na urieknutie sú najviac náchylné malé deti. 
Ďaľším stupňom je porobenie.
To je už práca s informáciou. Najčastejším dôvodom je závisť alebo pomsta. Cieľom je často odčerpávať energiu. Výsledok je často podobný ako pri urieknutí.

Aký je rozdiel medzi urieknutím, zaklínaním, porobením,či kliatbou, priamym alebo rodovým prekliatím? Skoro žiadny. 
Ide o väčšinou obyčajne ľahko dostupné praktiky z folklóru alebo od starých materí. Na žiadnu s týchto "magických techník" netreba nič extra špeciálne. 
Ide vo svojej podstate o 2 podoby útoku. Buď ide o odobratie energie a napojenie sa na danú osobu (typ 1) čo je menej rozšírený typ, alebo v druhom prípade (typ 2) ide o "privolanie" nešťastia na dotyčného alebo rodinu. Urieknutie sa často vyskytuje bez toho aby to dotyčný spravil vedome a udeje sa to len sústredením či momentálnou náladou. Na druhej strane vždy boli babice (vedmy, korenárky, čarodejnice, bosorky) ktoré to robili aj na požiadanie či na základe objednávky, ale to vždy iba v prípade typu 2, i keď sa nevylučujú ani prípady kedy sa dotyčná mohla kŕmiť energiou obete.

Existuje na to mnoho jednoduchých a účinných riešení:
červená mašľa (šnúrka) - nosiť na tele, na nohe či na ruke ako náramok. Ide to aj skryte :). Je to najjednoduchšia ochrana a najčastejšie používaná pri malých deťoch, ktorá sú najčastejším terčom urieknutí.
amulet oka (modrého) - nosiť ako amulet.
Pentagram - kovovú mincu s pentagramom možno tiež použiť ako ochranu. 
čistec - poumývať v odvare z neho urieknutú osobu. Niekedy je nutné umývanie opakovať
vrecúško z bylinkami (čistec, materina dúška, šalvia, palina) si dať pod oblečenie alebo nosiť vo vrecku
obrátene nosené spodné prádlo, tak tot už snáď skoro každý pozná. Najrýchlejšie riešenie
močom urieknutého mu poumývať tvár aj celé telo. Používa sa najviac pri deťoch.

Respektíve vyhľadať osobu, ktorá pomôže s urieknutím.
TOPlist